Anasayfa

1983 İzmir doğumluyum. Ortaöğretim İzmir Özkanlar İlköğretim Okulu; Lise, Suphi Koyuncuoğlu Anadolu Lisesi ve Üniversite, Dokuz Eylül Üniversitesi, Mühendislik Fakultesi İnşaat Mühendisliği Bölümü mezunuyum.

Kariyer hayatıma ilk başladığım yıllarda Saha Mühendisi, Yrd. Kontrol Mühendisi ve Kontrol Mühendisi gibi görevler aldıktan sonra 2010 yılında bana daha fazla haz veren Proje Yönetimi alanına yönümü çevirdim ve nihayetinde 2013 yılında Project Management Institute 'un düzenlediği PMP (Project Management Professionel) sınavına girerek Profesyonel Proje Yöneticisi ünvanını almaya hak kazandım. Proje Yönetiminin başlangıç, planlama, yürütme, izleme ve kontrol ve kapanış safhalarında çeşitli görevler alarak edindiğim bilgileri tecrübe ve öğretiye çevirerek, geliştirmeye devam ettim.

Daha sonra sırasıyla Construction Specification Institute ve International Institute of Business Analysis'e üye olarak uluslararası literatürde olan Proje Yönetimi ile ilgili araçları ve gelişmeleri yakından takip etmeye devam ediyorum.

06.06.2006 hayatımın en önemli dönüm noktası olan, yeni bir hayata başladığım, yeniden doğduğum, tam anlamıyla hayata bakış açımın değiştiği, bir ömür beraber olacağımıza söz verdiğimiz; eşim Senem ile evlendiğim gün. 10.03.2008 dünya tatlısı, eşimin bana bağışladığı en büyük armağan, canımdan çok sevdiğim kalbimin eşimin tahtını alabilen dünyadaki tek canlı canım kızım Ceylin'in dünyaya geldiği gün. 12.09.2015 canım oğlum Zafer Mehmet’in aramıza katıldığı gün. Hayatımın her döneminde yanımda ve bana destek olan babam Zafer Ziya Eğilmezer, annem Sabiha Eğilmezer, ablam Nurdan Eğilmezer ve kardeşim Nural Eğilmezer'e de sonsuz teşekkürü bir borç bilirim.

Bugune kadar yurt içi ve yurt dışı bir çok başarılı büyük ölçekli projede Proje Yönetiminde takım elemanı, orta ve üst düzey yönetici olarak görev aldım.

İşletme Yönetimi ile ilgili akademik bilgilere sahip olmak, geliştirmek ve iş yaşamıma daha bilimsel yaklaşımlarla yansıtarak başarıya ulaşmak hedefiyle 2013 yılında başladığım Mersin Üniversitesi, Sosyal Bilimler Enstitüsü, MBA (İşletme Yüksek Lisans) programını Haziran 2015 Döneminde başarı ile tamamladım.

İnş. Müh. Mehmet EĞİLMEZER, PMP, MBA, CSI